Odpust zupełny i modlitwa jubileuszowa

24 04 29 Logo

W 2025 roku Zgromadzenie Misji będzie przeżywało szczególny czas: 400 lat od swojego założenia w dniu 17 kwietnia 1625 roku. W Roku Jubileuszowym odbędą się liczne uroczystości, aby odnowić duchowy zapał wiernych Rodziny Wincentyńskiej obecnej na całym świecie, dziękować Panu za otrzymane dary i ożywiać zapał misyjny Ludu Bożego.

Aby podkreślić duchową wartość tej rocznicy, umocnić wiarę wierzących i zbawienie dusz, PENITENCJARIA APOSTOLSKA z okazji 400. rocznicy założenia Zgromadzenia Misji udziela ODPUSTU ZUPEŁNEGO, pod „zwykłymi warunkami” (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Papieża) wszystkim Konfratrom, członkom Rodziny Wincentyńskiej i wszystkim wiernym w dniach od 17 kwietnia 2024 r. aż do 17 kwietnia 2026 r.

Odpust ten można uzyskać także za dusze czyśćcowe poprzez naszą modlitwę: udział w niedzielnej Eucharystii, odmówienie Wyznania Wiary i wezwanie Najświętszej Maryi Panny i św. Wincentego a Paulo. Osoby starsze, niepełnosprawne i wszyscy ci, którzy nie mogą opuścić swoich domów, którzy wyzbędą się przywiązania do grzechu i mają pragnienie spełnienia powyższych trzech warunków poprzez duchowe włączenie się w obchody jubileuszowe i ofiarowanie miłosiernemu Bogu swoich modlitw, cierpień lub trudów życia, również będą mogli uzyskać odpust zupełny.

,24 04 20 Dekret

24 04 20 Modlitwa jubileuszowa

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla templates by L.THEME