W bliskości wspomnienia liturgicznego św. Cecylii - patronki muzyków kościelnych, w sobotę 23 listopada 2019 r, członkowie naszych zespołów muzycznych, organiści oraz muzycy przezywali w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu I Dzień Skupienia Muzyków organizowany przez p. Marka Kudra. Na zaproszenie Pana Marka odpowiedzieli również grodkowscy parafianie - delegacja naszego Chóru Parafialnego, którzy z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyli w Dniu Skupienia. Czas skupienia, adoracji, warsztatów zwieńczyła Eucharystia, na której homilię wygłosił nasz ks. Marcin Sternal, wskazując w niej podobieństwo muzycznej formy - fugi, do głoszonej Ewangelii w której Jezus wzywał, aby trwać, oczyszczać się i przynosić owoc. Spotkanie zakończono wspólnym posiłkiem i agapą. Do wydarzenia zostały zaproszone chóry i muzycy z Lewina Brzeskiego, Namysłowa, Grodkowa, Wrocławia, Czepielowic, Częstochowy (Jasna Góra) i oczywiście z Brzegu! W wydarzeniu wzięło udział 140 osób.

Jacek Truty